שאלה בנושא: קניתי ממתק לאשתי והיא לא התייחסה

אנחנו נשואים ב”ה כבר 17 שנה בטוב ובנעימים. שהשי”ת יעזור הלאה.

לפני תקופת זמן אחד מהמשפחה המורחבת שכב ל”ע בחולי ואשתי יצאה לבקרו. בדרך כדרכה כמעט כל פעם מזדמן קונה משהו סמלי כתשומת לב מיוחדת. הפעם היא קנתה איזה חטיף ובכדי שיהיה אוירה נעימה היא קנתה שניים, אחד בשבילה שירגיש נעים לאוכלו. (היא בדרך כלל לא מפרגנת לעצמה דברים מיותרים, אך בשביל ההרגשה של השני היא עושה הכל…)

כשהיא חזרה משם והעברנו את הקורות שמעתי ממנה שהממתק הזה היה מוצלח, אף פעם היא לא טעמה כזה ממתק. (לא חוכמה על מי שלא שקוע בממתקים, דרך אגב, אני גם טיפוס שלא מתרגש מדי מממתקים). שמרתי את זה בליבי, כעבור שבועיים אני חוזר בערב הביתה עם הפתעה שקניתי לה, ומכיוון שהילדים עדיין הסתובבו בבית לא יצא לי הזדמנות ללחוש לה רק בשעה קצת מאוחרת שעברת ברחוב ונזכרתי בה וקניתי משהו להפתיע אותה, והראיתי לה מה קניתי, היא נהנתה וחיכיתי שהיא תתיישב יחד איתי ותאכל את זה, אך זה בושש מלבוא כשהיא מסבירה שהשעה מאוחרת והיא לא מתכוונת עכשיו להתיישב. גם כעבור יום הוצאתי את זה קצת מוקדם יותר ואני בעצמי חתכתי בחטיף השני -שלי- לגרות אותה עדיין לא ראיתי התלהבות ודחפה את זה כמה ימים עד שביום אחד הסתכלתי וראיתי שזה נעלם ידעתי שהיא אכלה את זה בשלב מסוים בלי ידיעתי ובלי תגובה.

השאלה פשוט האם זה לא מאכזב ומה צריך אם צריך לעשות בעניין?

ט.

תשובה מאת הרב יעקב שקולניק:

ידידי תודה על השאלה!

אני מנסה להשתמש בניסיון שלי ולנחש…

לא נתת לי שום מידע על הזוגיות שלכם! חוץ מזה שאתם חיים בטוב ובנעימים כלשונך. אז מה תרצה? שאני יגיד לך שאתם לא חיים בטוב ובנעימים? ברור שאני לא יגיד לך כזה דבר (אלא אם זה נראה לי אמת).

השאלה שלך היא האם זה לא מאכזב ומה צריך לעשות?

קודם כל צריך להמשיך להשקיע ולהפתיע!

 

ניחוש מס’ 1:

בהנחה שסתם לא היה לה חשק להתיישב ולדבר כשהיא עסוקה. –

אני חושב שעליך לבקש ממנה באופן ברור “אני רוצה שתשבי איתי – אם מתחשק לך ולאכול את מה שקניתי לך”.

להפסיק כבר עם הרמזים. אנשים להתעורר. לא לרמוז. אנשים (בפרט גברים) לא מבינים רמזים!

אשה שאומרת לבעלה “יעקב, וואייי איך הפך מלא?!” הוא לא מבין את הרמז! הוא רק ישגיד “נו, איך באמת זה יתמלא כל כך מהר?” ואולי הוא יציע “אז אולי תפני את הפח פעמיים ביום?”

מצחיק. מצחיק. זה מה שקורה בחיינו.

אז כל מי שרומז, להפסיק עם זה. חבל על הזמן של הרמיזות והאכזבות. זה פשוט לא עובד ולא יעבוד! (לנשים יותר קשה לא לרמוז).

אם היית שואל אותה “למה את לא רוצה לשבת איתי?” ואתם חיים בטוב ובנעימים, בטוח היית שומע שהיא דווקא רוצה לשבת איתך! אבל _____________ (השלם את החסר).

בגלל שאתה מצפה שזה יפעל לבד בלי לדבר- אתה פשוט מדבר איתי במקום עם מי שאתה ישן איתה באותו בית כל יום.

אני אומר לך את זה באווירה לא תוקפת. אבל בגלל שזה מילים בלי צליל יהיה קשה לך לשמוע אותי 🙂

אתה מבין אותי? אנשים לפעמים שואלים אותי ומציעים לי לשחק בניחושים על הבן זוג שלהם. כשאצל בן הזוג כל התשובות. ומי יותר קרוב לבן או בת זוגך – אני או את/ה?

יש נשים ששואלת אותי בפגישות “נו, ומה בעלי אמר על זה?” והתשובה שלי (לא תמיד) היא, האם אתם גרים ביחד? (לא מדבר על נשואים יחד). האם לא הגיוני שאם את לא מסוגלת לדבר איתו אז אני עוד יותר לא מסוגל לדבר איתו?

 

ניחוש מספר 2:

האם באופן כללי אתה נצמד אליה ומנדנד לה – לטעמה? אם היא מתלוננת לך על כך אז תשובה זאת אפשרית. אם היא לא אומרת אף פעם תלונה כזו אז דלג לניחוש הבא…

 

ניחוש מספר 3:

יתכן שהיא לא מסתדרת עם קיום המצווה. והיא טועה לחשוב שאתה רוצה למשוך אותה לזה ולא מתחשק לה. או שהיא נהנית מרוצה מקיום המצווה, אבל כרגע היא חושבת שאתה מושך לשם ולא מסתדר לה.

 

לסיכום:

אם זו בעיה בקיום המצווה – אז שם ה פתרון.

אם אתה נמנע מלשאול אותה אז תקשורת היא הפתרון וקודם כל להתחיל לשאול ולדבר ולא לרמוז.

יתכן שבשאלה אחת פשוטה שהייתה שואל אותה – כל השאלה והתשובה הזו היו מיותרים לגמרי!

 

שאלתך חשובה ובמקומה!

ידידך יעקב שקולניק

שאלות נוספות:

כתוב/כתבי תגובה

פריט נוסף לעגלה.
0 items - 0.00