כלה וחמותה..

לכבוד הר‘ יעקביש לי שאלה שמסתבר רבים שאלו אותה אך אין לי תשובה ברורה בנושא.לדעתי בוודאי שאין אישה ששמחה שבעלה שורץ אצל ההורים שלו כלומר אני מדבר על אישה שמפרגנת לבעלה שאומרת על חברים ”שאם זה עושה לך טוב אני שמחה“.אבל משום מה כשאני קופץ להורים שלי אפילו בשישי (בקיץ שהיום ארוך) פעם בשבוע שבועיים תמיד מתנהל איזה ויכוח שכביכול זה על חשבונה ו“בזמן הזה תהיה איתי“.זוג שמעולם לא רבו ביניהם. האם יש מצב בעולם הזה שאשה תפרגן שאתה הולך לאימא שלך או שזה בטבע ואין ניתן לשנות כלה בחמותה, ונצטרך תמיד בצורה שקטה להתגנב להורים שלי בכדי לכבד את רגשותיה של אשתי?

תודה רבה

תודה איש יקר!

נראה לי שהבנתי אותך מצוין. אך פתרון ממשי למצב קשה לי לתת לך כאן בעלון. אך אוכל לענות ישירות לשאלותיך וגם למה שמביעה שאלתך;

  1. בוודאי שאישה יכולה לשמוח שבעלה נהנה והולך להורים שלו. אם הוא ”שורץ“ כהגדרתך, זה מראה בדרך כלל על משהו שפחות תקין בין בני הזוג. אמנם יש לדון בהגדרת ”השריצה“…
  2. אתה לגבי עצמך מציין שמדובר על פעם בשבוע שבועיים. ובכך לא צריכה להיות כל בעיה. אבל.. אם התגובה שאשתך מגיבה על זה היא ”בזמן הזה תהיה איתי“, המשמעות היא שכואב לה באופן כללי שאתם לא מספיק יחד או שהיא פשוט לא כל כך מרוצה מהיחס שהיא מקבלת ממך. והזדמנות מעולה מבחינה רגשית לציין זאת במקום שמכאיב לה שזה כשאתה הולך מהבית על אף שאתה חסר לה ולא זאת בלבד אלא שאתה מעניק את כל הטוב הזה ללא אחרת מאשר ח-מ-ו-ת-ה… (”אם יש לו כח לתת יחס אז למה שלא יתן את זה לאשתו? אה, תמיד ידעתי שהוא מעדיף את אימא שלו עלי“… מתנצל אם הגזמתי).
  3. זוג שמעולם לא רבו ביניהם או התווכחו או התחככו – הם זוג שצריכים ייעוץ! אחת מהשניים או שהם רדודים מאוד מאוד ברמה שלא יכולים לקרוא את התשובה הזאת על גבי העלון… או שהם מפחדים פחד מוות לפתוח נושאים שכואבים להם מאוד – רק כדי לא לריב. וזוג שלא רב כי הוא מפחד לדבר על מה שכואב להם, בעיני הם כזוג שרב מהבוקר עד הלילה ואולי אף האחרונים עדיפים עליהם ברוב המקרים! כי לפחות הם מעיזים לדאוג לעצמם ולילדיהם ולפחות מישהו בצד השני שומע א-פ-ס‘ משהו…
  4. כלה בחמותה זו לא סיבה מכלילה בה גם את קטגוריית – ”כלה לריב עם בעלה“. (פעמים רבות כלה רבה עם חמותה לטובת בעלה—זה סגנון יותר בריא ”מכלה בבעלה באמצעות חמותה“)…
  5. לעולם אל ”תתגנב להורים שלך“ בכדי ”לכבד את רגשותיה של אשתך“, כי זה מאוד לא יכבד אותה אם היא תדע זאת. וכנראה שהיא תדע במקודם (אולי במאוחר) ואז זה יעלה לך חלילה ביוקר על כל החשבון ואף יותר מכך כי היא תוכל לחשוד שאולי אתה מסתיר ממנה עוד דברים.
  6. הייתי אומר ש“להתגנב“ לאמא שלך, זהו הסוד לחוסר המריבות ביניכם. כי ”לא היה כלום, כי אין כלום“. אבל האמת שהיה גם היה וגם בהווה… וביום שזה ייחשף ייחשפו גם המריבות. עדיף לריב נקודתי ולהיות גלוי.

כתבתי לך מאוד ענייני. חשבתי שזה נכון. אבל אם זה היה מידי בוטא. תדע שזה לא אישי כי הרי אנחנו לא מכירים. ואני אפילו אוהב אותך ואת הטעויות האנושיות כל כך שלך ושל אשתך.

ממליץ שתציף איתה דברים בהדרגה. נניח כל 3 ימים עוד משהו קטן. תהפוך הכל לגלוי גם במחיר של חוסר נוחות. כי האמת תמיד מנצחת בסוף.

באהבה רבה

ידידך יעקב שקולניק

שאלות נוספות:

כתוב תגובה...

פריט נוסף לעגלה.
0 items - 0.00