6 מיתוסים על הצלחה בזוגיות

6 מיתוסים נפוצים ביותר בנושא זוגיות – במגזר החרדי:

 

"זה תלוי באשה"

לא נכון. גבר עם אסטרטגיה נכונה יכול להגיע להצלחה גם בלי שיתוף פעולה של אשתו! (לא מומלץ).

 

"זה בגלל המגזרתת מגזר שאני משתייך אליו"

זה לא נכון. במגזר החילוני כל זוג שלישי גרוש, בגלל שהזוגיות שלהם לא מבוססת על ערכים. בנוסף, אנשי מקצוע טוענים לדוגמה שאין הבדל בכמות המגיעים לייעוץ נישואין בין המגזר החסידי לשאר המגזרים!

 

"כשאין כסף הכל אחרת"

גם לא נכון. כשאין כסף זה מכביד וכשהזוגיות לא טובה זה גם מכביד וכששניהם לא משהו זה מכביד כפול! כשהזוגיות טובה יותר, נשאר בעיקר המתח הכלכלי שבוודאי מכביד, אך זה בעיקר הכסף, וכשיודעים להצביע על הכסף כגורם מרכזי שאשם בכל, אז כל האשמה מופנית אליו… במקום למישהו מבני הזוג… זה גם הבדל מחשבתי וגם הבדל אמיתי בכובד הקושי. הקושי שוקל הרבה פחות!

 

"פעם עוד היה אפשר להציל את המצב, היום אחרי כל כך הרבה מריבות, אני חושב שאין סיכוי"

בכלל לא נכון! היו אצלי זוגות שלא דיברו כמה חודשים או זוגות שלא היה ביניהם קשר פיזי למעלה מחצי שנה או סבים וסבתות! והם הגיעו להישגים מרשימים שהם אפילו לא חלמו עליהם!

 

"זו בעיית אישיות או בעיה פסיכולוגית"

ברוב רובם של המקרים זה לא נכון! כמעט כל הזוגות שמגיעים לייעוץ חושבים מחשבה כזאת או דומה לזאת, הסיבה: הם לא מבינים אחד את השני, הם לא מבינים את ההבדלים המהותיים והעמוקים שבין גבר לאישה, הם שקועים בבוץ המלחמותההסתרותהחשדות עד לכדי דמיון של דמות שגויה, בדיוק כמו שכשהיינו ילדים סיפרו לנו על שד ובנינו דמות וראינו אותה!… כך גם כאן רק בנוסח של מבוגרים. כשאחד פועל הפוך מההיגיון של השני בצורה כזאת דרמטית ממבנה המוח של השני, זה בונה לאט לאט מחשבה על כיוונים כאלה, "אחרת מה ההסבר וההיגיון להתנהלות כה מוזרה והפוכה מכל ההיגיון שלי?" (בעל אחד הגיע אלי לייעוץ בלי אשתו, והתפיסה הראשונית שלו ושל הרב שלו הייתה שיש לה בעיה נפשית ושכנראה אין סיכוי אמיתי לשנות. לא אכחש גם אני חשדתי למשך תקופה… אבל לכל אורך הדרך אמרתי לעצמי ולכל הנוגע בענין עלינו קודם לקדם את הזוגיות ואח"כ לבדוק, היום הבעל הזה חי חיים תקינים לגמרי עם אשתו ואולי קצת יותר מתקין – אני לא יודע כי מעולם לא פגשתי את שניהם יחד – היא מסרבת. המסקנה: טפלו בזוגיות. "סמנו וי על הזוגיות – על הבסיס הטבעי של החיים ואח"כ תתחילו לחשוב ולבדוק כיוונים נוספים ועל מה עושים עם הכתמים שנשארו על הנייר כשהוא חלק יחסית!)

 

"יש דברים שהיא צריכה להבין לבד!" (או הוא צריך להבין לבד!)

זאת טעות חמורה! מוטל עלינו תמיד להסביר לצד השני "ברחל ביתך", זה לפעמים קשה מאוד אך אל לנו לצפות להבנה אם לא הסברנו היטיב – גם דברים פשוטים! לא כל מה שפשוט לבעל (מבחינה שכלית), פשוט לאשתו (מבחינה רגשית)! ולא כל מה שפשוט לאשה מבחינה רגשית פשוט לו מבחינה שכלית-לוגית!

פריט נוסף לעגלה.
0 items - 0.00