הסיפור האישי שלי

משחר ילדותי לא חלמתי שאצא אי פעם לעבוד, חונכתי רק לתורה ולמצוות ואני מאושר עם זה עד היום.

כשנה לאחר נישואי, חוויתי קשיים כלכלים רבים, שגרמו לי למתח וכעסים בלתי הגיוניים, גם לטעמי… הלכתי לאחד מרבותיי, הגר"י קנר שליט"א, פרסתי בפניו את המצב והוא הורה לי לצאת לעבוד בכל עבודה שתזדמן! זו הייתה דרמה בשבילי – שבירת המסגרת הטבעית שלי וניפוץ חלומותיי ותכניותיי בבת אחת. שנים חשבתי וחונכתי הפוך אבל הפוך עד לקצה השני האפשרי…

יצאתי לשוק העבודה והתקדמתי לעבודות נחשבות יותר. עד שבאיזשהו שלב, לפני חמש שנים, הרגשתי שיש לי משהו אחר לתת לעולם ושאני לא ממצה את עצמי ואת הרצון שיש בי לעשות טוב לאחרים בחייהם הזוגיים.

מאז אותן תחושות, כל העבודות שעסקתי בהן ושהציעו לי לא צלחו! זה היה נראה מוזר מאוד!

החלום שלי היה לעזור לאנשים להפסיק לסבול. זה ממש בנשמתי! בכל פעם שאני חושב על זה, או כותב זאת אני חש את זה בגרון…  לכן התחלתי במקביל לעסוק בייעוץ-נישואין.

כל מה שנגעתי בתחום ייעוץ- הנישואין אכן הצליח, וכל חיבור שיצרתי עם אנשים נתפס. גם עם אנשים שלכאורה לא היו אמורים לשתף פעולה משום שהפער בינם לביני הוא של עשרות שנות ניסיון כמו הרב ד"ר שלום סרברניק, מרצה בכיר בארגון ערכים, או הרב אריה פוזן שליט"א. הרגשתי שהקב"ה מוליך אותי הישר לתחום הזה- לעזור לאנשים… לא אכחש שזה היה ועדיין כרוך בהשקעה רבה מצדי אך זה הצליח, ולכן החלטתי לעזוב עבודה עם משכורת גבוהה- קבועה, לטובת ארבע המטרות העיקריות שלי בחיים: רוחניות, זוגיות, ילדים ועזרה לזוגות. מבחינה רגשית המטרה האחרונה שבתה אותי לגמרי…

הגישה הבסיסית שלי היא מניסיון חיי, וההצלחה שלי היא; ליישם את מה שאני יודע שעובד! לא תשמעו ממני דבר שלא נוסה על ידי שאכן עבד והצליח!

הוכשרתי להדריך חתנים אצל הרב אריה פוזן שליט"א, ממשגיחי ישיבת סלבודקא, ובעל ניסיון של עשרים שנה בתחום הזוגיות בכלל. ר' אריה פוזן מלווה אותי עד היום במהלך הייעוץ שאני נותן. כיום אני מדריך חתנים, בעיקר בישיבת קהילות יעקב של הרבנים ר' חיים ור' שאול קלופט שליט"א.

בנוסף למדתי לימודי תעודה של הדרכת נישואין בי.נ.ר.

חשוב לי שתדעו שתפיסת העולם שלי היא שישנו צורך להוסיף וללמוד ללא הפסקה! לכן אני לומד עוד ומתחדש בשבילכם ללא הרף, כי מי שלא לומד כל הזמן חומר נוסף- לטעמי נשאר קצת מאחור!

 

הלב קודם לתעודה!

מידי פעם שואלים אותי אנשים האם יש לי תעודה, כשאני שומע את זה כמעט נתקעות לי המילים בפה… משום שתעודה היא הוכחה לכך שיש לך ידע מקצועי! ומה לגבי רגש והבנה אמתית ללבו ולצרכיו של זה

שעומד מולך? לאישה או לבעל שסובלים יום יום, להבין אותם, להציל אותם ולשמוח בשמחתם כשאתה רואה אותם פורחים? את זה בוודאי לומדים שם, אך האם זה הופך את האנשים המקצוענים גרידא לכאלה שמבינים אותך באמת? יתכן שחלקם כן, אך ישנם שממש לא! באופן אישי אני מעדיף את הטבעי ואני רואה שגם לאנשים חשוב האדם האמתי והרגיש ולא תוצר של מקצוענות גרידא… כאמור, ודאי שיש אנשים שיש בהם גם וגם וזה מעולה!

האנשים שאני מכיר, התחילו מהרגש שלהם, מניסיון החיים שלהם, מהרצון הכן והשליחות שלהם בעניינים אלו. קוראים לזה "נולדו עם זה" וזה הערך המרכזי שאני נותן לאנשים מלבד הידע שהוא השלב השני והקריטי, אך בלעדי הכלי הבסיסי של הבנת מצב הזולת והזוגיות שלו ולהיכנס לראש שלו.. אין לידע שום ערך! ההוכחה לכך היא, שאנשים שצריכים עזרה אמתית לא מצליחים להיעזר בספרים ובסדנאות בלבד כי בספרים ובסדנאות יש רק ידע! אין שם הבנה, העצמה ודיוק לנפש שלך!

כך זה בכל תחום, מי ששם את הלב שלו על השליחות שלו זה עושה את זה. קחו לדוגמא אנשים כמו הרב נחום דיאמנט, – בשיחת הטלפון הראשונה שלנו, כשהמליץ לי לצאת לתחום, שאלתי אותו- האם אני לא צעיר מידי? והוא ענה לי שהוא התחיל בשבע ברכות שלו, (אגב, זה היה עוד סימן בשבילי) כשהגיע אליו חתן שאמר לו שהוא מתחתן מחר ולא הדריכו אותו כלל. הוא סיפר לי: "ישבתי אתו כל הלילה והכנתי אותו ומאז אני עוסק בתחום…" – זה נקרא לעבוד מהלב ולא מהתעודה, (מבלי לזלזל כלל בתעודה!) התעודה היא לא קריטית כמו היכולת והחשק שלך שהזוג יצליח.

בשלוש שנים האחרונות עזרתי לעשרות משפחות והחומרים שלי הגיעו לאלפי אנשים. מידי חודש מקבלים את העלון שלי יותר מ 1,200 איש. התפקיד שלי הוא לגרום לאדם למצוא עבורו את הדרך שגורמת לרוגע בבית שלו ושאשתו תעריך אותו. שהוא יכבד את הצרכים של אשתו ושיעשה הרבה מעבר לכך. זאת כמובן התוצאה שמגיעים אליה זוגות שעושים את כל מה שאני מציע להם.

בפגישות הם מקבלים את תמיכתי המלאה עד שאנחנו מוודאים שהם אכן כבר לא צריכים אותי ושהם יודעים לעשות את זה בכוחות עצמם. חשוב לי להבהיר שבאופן סטנדרטי כשעושים את כל מה שאני מציע, הם "חוזרים" להיות זוג יונים! ובמקרים רבים הם אינם "חוזרים" להיות, אלא זה קורה להם בפעם הראשונה!

מטבע הדברים לא אוכל להביא בפניכם דוגמאות של אנשים בעקבות הפרטיות שאני מחויב אליה. אך תוכלו ללמוד על זה מעט מתגובות הקוראים בעלון החודשי.

מחויב להצלחה שלך!

יעקב שקולניק

פריט נוסף לעגלה.
0 items - 0.00